KAMARÁDSTVÍ...?

6. července 2016 v 21:30 | Briallen |  Briallen čtenářům :)
KAMARÁDSTVÍ...?Jak vám může člověk jednou vykládat, jak jste super, jak je s váma rád, jak rád s váma tráví čas a zve vás pořád někam ven, chodíte spolu ven, nakupovat, bavíte se, pak si sednete do meka nebo někam na kafe a všecko se zdá dobrý. No a pak, ten samej člověk, ukáže svou pravou tvář a začne vás sem tam ignorovat, někdy dlouhodobě, někdy krátkodobě, začne vás sem tam pomlouvat, takže se to dozvídáte zpětně od PRAVÝCH kámošů, vymýšlí si výmluvy, když se máte sejít a pak se naštve, že jste se sešli s někým jiným místo něj.
JAK SE MŮŽE KVŮLI TOMUTO ZLOBIT? COPAK JSTE SE VY VYKAŠLALI NA NĚJ? ALE KDEPAK! TO ON SERE NA VÁS.
Nevím, prostě mi to nepřijde spravedlivý.

Jeden pro mě dost důležitej člověk ve mě dneska vyvolal myšlenku na opravdový a falešný kamarádství.
Co to vlastně je, to kamarádství?
Je to něco víc, než když se lidi jen znají. Takový to: "Ty ho znáš?" a ten druhej na to: "Joo, to je známej" nebo "Znám ho od vidění" nebo "Znám ho z fitka" (haha, jak já můžu něco vědět o fitku, ke cvičení se nepřiblížím zas tak často, a když už, tak u mě v pokoji na koberci).
Kamarádství, to je třeba na základce. Takový to jak si holky říkají: "Ty seš moje nejlepší kámoška na světě! Budeme spolu kamarádit už navždycky! Koupíme si dvojdomek, budeme mít zároveň kluky a děti a ty se pak vezmou a bude to božíííí!!!"
Například.
Nebo taky kolegové z práce, můžou být kámoši. Znají se, zdraví se každej den, zajdou spolu na oběd, zajdou večer na jedno, někdy si třeba pošlou vtipnej e-mail nebo si napíšou pohled z dovolené. Taky si někdy píšou esemesky a tak podobně. To může být kamarádství.
No a kamarádství je samozřejmě o něco míň, než přátelství.

PŘÁTELSTVÍ je něco, co se jen tak nerozdává. Přátelství se musí získat a pak budovat a pracovat na něm, dokud není pevný jako skála.
Přítel je ten, koho jste si milionkrát ověřili.
Přítel je ten, kdo přichází, když všichni ostatní odešli.
Přítel je někdo, kdo vás zná ze všech stran, kdo zná vaše dobré i ty špatné vlastnosti a stejně o vás pořád stojí. Stejně tak jako vy znáte jeho, ale stojíte o něj. A moc. Chcete trávit čas v jeho společnosti.
Přítel je někdo, kdo se na vás nevykašle.
Přítel je někdo, kdo vám říká pravdu, od koho snesete pravdu, a kdo snese pravdu od vás.
Přítel je ten, se kterým se smějete, se kterým pláčete, se kterým se radujete a zoufáte si, se kterým se podporujete a povzbuzujete, staráte se jeden o druhého.
Přítel je ten, se kterým se navzájem můžete tisíckrát poslat do prdele a stejně jste su stále jeden pro druhého.
Přítel je ten, kdo se vám nesměje za zády s někým jiným. A když už, tak vám to pak řekne, jak vás tamta kráva a tamten vůl pomluvili a co všecko k tomu řekl on sám.
Přítel je ten, kdo se vás zastane, když vás tamta kráva a tamten vůl pomlouvají a smějou se vám.
Přítel je ten, kdo se přizná, že vás někdy s tamtou krávou a tamtím volem pomlouval a pak vám tak dlouho leze do zadku, dokud to není zase dobrý.
Přítel je ten, komu vždycky odpustíte.
Přítel je ten, kdo s váma sdílí všecky pocity, s kým se můžete podělit o svou depku, abyste to měli lehčí.
Přítel je ten, kdo s váma CHCE tu depku sdílet.
Přítel se nebojí projevovat emoce. Nebojí se vám říct: "Víš, kámo, teď ses zachoval jako totální kretén." Ale samozřejmě taky: "Heeeeej, pěkně jsi mu to nandal, borče!" A to vždycky pravdivě.
Přítel je ten, s kým jste ochotní dělit se o všecko. Dokonce i o jídlo.
O JÍDLO! CHÁPETE TO???

Znám jednu holku. Nechápe můj humor (to jí nemůžu mít za zlý), několikrát mi kvůli tomu vynadala, že tamto a tamto co jsem řekla bylo pěkně hnusný, i když to byl jen vtip. "Joo? Vtip? No, tak to byl pěkně hnusnej a nevhodnej vtip!"
No a takhle holka, cokoliv řeknu mězi kámošema, hned mě urazí nějakou poznámkou, kterou řekne tak jakoby polohlasem, jakože ne aby to všichni slyšeli, ale hlavně abych to slyšela já a samozřejmě i několik lidí okolo. Ano, mám svůj vlastní humor, ale lidi ho chápou! To, že ona jediná ho nechápe, hned neznamená, že se musím měnit. Nebudu se měnit kvůli nikomu, jenom kvůli sobě, když budu chtít! Navíc, s touto jsme nebyli nikdy ani kamarádky. Prostě se jen známe. Známe se. Je to "známá".
Chápe někdo ten rozdíl?
Já doufám, že jo.
Tak tahleta moje "známá", když něco potřebuje, hned se jí hodím. "Ahoj, počítám s tebou, že mi pomůžeš s tím a tím."
Počítá se mnou.
Ona se mnou počítá.
Zeptala se? Zeptala se, jestli můžu, jestli jí pomůžu?
Neptala.
Prostě mi jen oznámila, že se mnou počítá.
A pak že já mám blbý poznámky a trapný kecy a nevhodný vtipy.
Bravo, holka. Tleskám. (doufám, že to nečte. A když jo, doufám, že si aspoň neuvědomí, že píšu o ní. A víte co? Mě je to vlastně fuk, ať si to uvědomí. Bylo by načase!!!)

Tak já se teda o něco pokusím.
Od teď se pokusím říkat lidem fakt pravdu. Ne jako že přijdu za někým, koho znám a řeknu mu jen tak z ničeho nic: "Hele, tobě jsem vždycky chtěla říct, že seš strašnej debil a nikdy jsem tě neměla ráda. Hm? Jo, uf, tak, a je mi líp, tyjo. Dík za pokec, měj se!"
Ne, tak to opravdu dělat nebudu.
Ale prostě když mi napíše kámoška, jestli nepůjdu ven a já nebudu chtít, tak jí ŘEKNU, že se mi prostě nechce. Pokusím se. Pokusím se nevymýšlet si výmluvy jako: "Ehm...sorry...ale.....já musím dneska..to...noo....to....uklízet celej barák...protože......no....přijede ten....no...ten....víškerej...no......jo! Prezident!"
Ne.
To je výmluva jako prase.
Já sice uklízím dům fakt skoro denně, abych pravdu řekla.
Ale to jen proto, že mě to prostě BAVÍ!!
Neberu to jako výmluvu.
Pokusím se prostě říkat lidem pravdu. Když někam nechcu, řeknu: "Sorry, dneska se chcu celej den jen válet v posteli, číst si a nic nedělat, teda kromě žraní tuny zmrzliny a zapíjet to grepovým džusem." (Můj nejoblíbenější, doporučuju!)
Zkusím to.
Zkuste to taky.
Třeba konečně začne vznikat víc těch upřímných a opravdových přátelstvích, než těch falešných, který jsou stavěný na výmyslech týkajících se osob.
:)


Mějte se!
A pamatujte: Je lepší mít jednoho pravýho přítele, než tisíce falešných.
♥♥♥
s láskou
Briallen

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.