PŘÍLEŽITOST

18. října 2016 v 16:56 | Briallen |  Jednorázovky
PŘÍLEŽITOST

Můj život jde do kytek.
Připadám si jako úplnej vůl.

Nevím, jestli ze mě vyzařuje taková aura, nebo jestli ze mě lidi mají takovej pocit, nebo jestli mi třeba nad hlavou nesvítí neonovej nápis "Ubližujte mi." Třeba to nevidím jen já, ale všichni ostatní ano.
A podle toho se ke mě taky lidi chovají.

Někdo mi ublíží. Je mi z toho špatně, je mi do breku, je mi na umření, jsem v depresi. Nemůžu si užívat ani takový super věci, jako je třeba nakupování. Protože na to prostě nemám. Nemám na to náladu, energii, nejraději bych proležela celý dny v posteli a četla si. Protože když si čteš, zapomeneš na všecko okolo. Zapomeneš na to, co tě trápí a vžiješ se do situace hlavní postavy a je klid. Ocitneš se v jiným světě.

Jedna kamarádka mi řekla jednu super věc.
Důvera je jako papír. Když někdo tvoji důvěru zklame, je to jako by ten papír zmačkal. A ať se snaží jak chce, papír už nikdy nebude stejně rovnej a hladkej, jako byl na začátku.
Je to pravda.
Můj papír je zmačkanej a roztrhanej, politej kafem a špinavej od drobků, je to kus hadru. Už to ani jako papír nevypadá.

Nejhorší na tom všem je, že když mi někdo ublíží, nakonec to vždycky dopadne tak, že já se omlouvám. Já se omlouvám jim. Já se omlouvám tomu člověku, kterej mi ublížil.
Ale proč?
Proč tohle dělám?

Uvědomila jsem si, že je to tím, že mám strach že ty lidi ztratím. Že o ně přijdu.
Ale teď.
Teď už toho mám tak nějak dost.
Když přijdu o lidi, kteří mi ubližujou, nebudu se mít náhodou líp?
Hm?
Co?

No, hele.
Moje starší ségra, ke které dost vzhlížím (i když je menší než já), mi řekla, že cokoliv se ti děje, ať už je to dobrý nebo špatný, je to příležitost.
Ve všem by měl člověk vidět příležitost.
Někdo ti ublíží? Fajn. Je to příležitost zbavit se toho člověka, dostat ho pryč ze svého života a začít znova.
Tak.

Budu svině.
Budu mrcha.
Lidi si nic jinýho nezaslouží.
Pěknej den všem! :)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.