SMYSL ŽIVOTA I.

5. října 2016 v 18:10 | Briallen |  Jednorázovky
SMYSL ŽIVOTA I.


Je to tak.
Šla jsem z práce a hlava se mi mohla rozkočit bolestí. Nevím, prostě mě poslední dobou strašně bolí hlava a už toho mám dost, protože to už není normální. Přijdu domů a nejsem schopná nic dělat, protože mi je špatně, motá se mi hlava a bolí mě to, bolí mě všecko.
Šla jsem z práce a obloha byla šedavě bílá. Zastavila jsem se na chodníku a hledala slunce. Bylo tam. Bylo tam a vypadalo jako slabá baterka za prostěradlem. Nečekaně jsem se s tím ztotožnila. I já jsem schovaná za prostěradlem.
Z nebe padaly ledové kapky deště a bodaly mě do tváře jako jehličky z ledu.

Konec poetiky.

Vždycky všecko podělám.
Cokoliv se snažím dělat dobře, nikdy se mi to nepovede a vždycky to podělám. A nejhorší na tom je, že tím ubližuju lidem, na kterých mi záleží. Hodně záleží. Jakože fakt, víc než na sobě. Najdu smysl života a starám se o něj a snažím se, aby nám to spolu vycházelo dobře. Jakože mě a tomu smyslu života. Ale potom něco vypustím z pusy nebo něco napíšu nebo si třeba jen něco MYSLÍM, a už se to podělá.
Mou vinou.
Smysl života je pryč.
Zkazila jsem to.
Můžu začít hledat znova.
Od začátku.
No a pak se to všecko opakuje. Najdu novej smysl života, žiju jen pro něj, ale pak to nějak podělám. Ať už záměrně nebo ne (kdo by chtěl podělat vztah se smyslem života záměrně?), je to podělaný. A už to nejde vrátit.

Chci, aby byli lidi v mým životě šťastní.
Chci, aby byla šťastná moje rodina, moji bráchové, ségry, moji rodiče.
Chci, aby byla šťastná moje nejlepší kamarádka. Nic jinýho si nezaslouží, než být šťastná. V životě si toho hodně prožila. Musí být šťastná. Musí.
Chci, aby byl šťastnej ten kluk, kterýho mám ráda. Nic míň mu nepřeju, chci, aby byl šťastnej, tak moc, jak to jen jde. Nejvíc. Aby dělal v životě co ho baví a aby si ten život užíval. Pokud to nebude se mnou, dobře. Dobře, pokud bude šťastnej.
Chci, abyste byli šťastní vy všichni, i když vás neznám a vy neznáte mě. Zasloužíte si být šťastní. Zasloužíte si to, aby vám věci konečně začaly vycházet. A pokud vám už teď vychází dobře - fajn, super pro vás! Jsem ráda za vás.

Chci přestat věci podělávat. Chci přestat podělávat svoje vztahy s lidma okolo. S lidma v mojí rodině. S lidma okolo. S kamarády. Chci přestat podělávat jedno kamarádství za druhým. Chci, aby si lidi uvědomovali, že je mám ráda (pokud to ovšem není někdo, koho vyloženě nesnáším). Aby si uvědomili (zvlášť jedna osoba, kterou mám nade všecko ráda), že když s nimi kamarádím (nebo něco takovýho), jsem jim oddaná. Dělám pro ně všecko.
Prosím, pochopte, že vás miluju! Není nic, co bych pro vás neudělala, pro lidi, který mám ráda.

Už to nechci podělávat.
Chci dělat věci správně.
Chci to dělat správně, aby mi smysl života pořád neutíkal, ale šel životem vedle mě, držel mě za ruku a šeptal mi do ucha, že nikam nejde, že zůstane se mnou.
Navždycky.

 


Komentáře

1 myconli | Web | 5. října 2016 v 18:22 | Reagovat

Hezky napsaný :-)

2 Briallen | 15. října 2016 v 18:41 | Reagovat

Děkuji :)

[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.